Jak jsem byl zákazníkem T-Mobile, aneb adrenalinové sporty.

Poslední zkušenost s T-Mobile mě přiměla k tomu, abych popsal období, kdy jsem byl zákazníkem tohoto operátora. Dá se to shrnout těmito slovy: „Chvíle vzteku a bezmoci.“

Jak to vlastně začalo?

Ani nevím odkud vítr zavál „výhodnou nabídku“. Zda to byl leták, banner a nebo nějaký článek. Ale odkudsi se ke mě dostala informace, že nejlepší co mohu udělat je pořídit si studentský tarif Bav se. V té chvíli jsem netušil co mě čeká. Nevěděl jsem, že bavit se nezačnu s někým zas tak rychle a že pobaven nebudu vůbec.

Jsem celkem konzervativní člověk a dost přemýšlím nad tím zda věci měnit. Docela si dávám pozor i na výhodné nabídky, ale opravdu bylo potřeba ke svému tarifu Odepiš pořídit něco s čím by se za slušný peníz, dalo volat i jinam než do Vodafonu. Porovnal jsem si nabídky a T-Mobile z toho vyšel jako vítěz. Bylo to mimo jiné proto, že mi nabídl spoustu služeb zdarma a mobil za korunu. Mobil nebyl žádná pecka, ale na volání Nokia 1600 stačila naprosto skvěle.

Tarif s telefonem jsem objednal přes e-shop a těšil se, že do tří dnů dle informací na webu přijede PPL s mým balíčkem. Věci nejsou tak jednoduché, jak si to občas představuji.

Očekávaná zásilka

PPL LogoV době čekání na zásilku jsem si poprvé vychutnal plné doušky neschopnosti T-Mobile zajistit kvalitní péči o svého zákazníka. Nechci svalovat vinu PPL na T-Mobile, ale zastání se svého klienta opravdu vypadá jinak. Podrobnosti se dají odvodit z dopisu, který jsem tehdy zaslal na zákaznické centrum T-Mobile.

Věc : Vyjádření nespokojenosti se službami společnosti PPL

Dobrý den,

dne 12.9 jsem si u Vás objednal telefon s paušálem Bav se. Zakázce jste přiřadili referenční zákaznické číslo XXXX. Společnost PPL mi balíček měla doručit večer dne 14.09.06. Ve stanovený čas jsem byl na bytě v Plzni po celou dobu nejen já, ale i všichni moji spolubydlící. Zásilka mi ovšem nedorazila. Našel jsem si na stránkách www.PPL.cz podle referenčního čísla z Vašeho mailu informace o průběhu doručení. Bylo zde uvedeno, že jsem nebyl zastižen v 17:30!! Nikdo zde v 17:30 nezvonil a ani mi nevolal na moje dosavadní telefonní číslo uvedené v objednávce. Po 22. hodině jsem volal na pobočku PPL v Nýřanech. To jsem se nestačil divit. Dle mého názoru podnapilá slečna mi vysvětlila, že mi to doručí co nejdříve. I přes hluk ve sluchátku nějaké právě probíhající párty v pozadí jsem dobře rozuměl!Vzhledem k mému odjezdu do zahraničí následující den jsme se domluvili na pondělí 18.9.06!! Nadiktoval jsem jí znovu svoje telefonní číslo a slíbila mi, že mě bude řidič při rozvážce kontaktovat.

Nikdo mě ovšem nevolal a tak jsem opět volal já! Mimo jiné i na telefonní číslo, které jste mi zaslali v SMS.(bezplatná linka na centrálu do Prahy) Po několika minutách mi řekli, že mi nedokáží pomoct a že mě přepojí. Po dalším čekání jsem opět uslyšel známý hlas slečny z Nýřan. Ta se podivila, že ještě balíček nemám a řekla mi, že mu mám zavolat sám. Trpělivě jsem se pokusil, ale na číslo, které mi dala jsem se nedovolal. Napsal jsem tedy SMS na kterou nereagoval. Večer po 18h mi konečně zvedl telefon. Zdělil mi, že daný region nejezdí a že mám zavolat pro další informace na centrálu. Volal jsem tedy opět na centrálu, kde jsem se již nedovolal. A to ani v Nýřanech natož na bezplatné lince v Praze!Zkoušel jsem to opakovaně!

Během několika následujících dnů jsem utrácel své peníze voláním do Nýřan ve snaze dovolat se pomoci. Ale vše bylo pořád dokola. Vždy je mi slíbeno, že zítra již zásilka dorazí a nebo, že jí má šofér na autě a dorazí co nejdříve. Dnes je 21 září a já stále nemám svůj nový paušál ani telefon. No a na depu 3 v Nýřanech mi už raději nezvedají telefon.

Před rokem jsem měl podobnou zkušenost, když mi tato „Profesionální“ společnost doručovala DSL modem od firmy Volný. Neurvalé chování doručovatele a obrovské zpoždění. Po loňské neblahé zkušenosti jsem se raději rozhodl neobjednat si balíček na místo bydliště (protože je to vesnice), ale raději do města, kde studuji. Doufal jsem, že Plzeň se snadněji najde na mapě.

Netušil jsem, že změna operátora mi přinese tolik starostí a otestuje takto moje nervy i peněženku. Prosím Vás o pomoc a rychlé řešení.

Kopie této stížnosti jsem poslal ještě do Pražské i Nýřanské centrály PPL. Pokud to jen trochu jde pošlete mi balíček již raději na dobírku. Děkuji…

S pozdravem a přáním hezkého dne…

Šťastným zákazníkem

Vše má jednou svůj konec a tak i předchozí trápení skončilo. Jednoho večera přijela paní, která mi dovezla všelijak obouchanou a zašpiněnou krabičku. Jelikož byl mobil zcela v pořádku, tak jsem podepsal převzetí. Vysvětlila mi, že jejich doručovatelé jsou nespolehliví a tak jí nezbývá než rozvážet zásilky sama a to je prý kancelářská.

T-Mobile LogoCelkem bezproblémové užívání trvalo cca půl roku, kdy jsem neměl větších starostí a problémů. Občas mi během té doby zavolala příjemná operátorka s nabídkou služeb. O těch co mě ujistila, že jsou bezplatné jsem nepřemýšlel a nechal jsem je aktivovat. Později jsem se dozvěděl, že se mám operátorky zeptat nejen na to zda jsou bezplatné, ale taky na to jak dlouho jsou bezplatné. Milá paní na telefonu mi samozřejmě zapomněla říct, že jsou bezplatné pouze několik měsíců. Pak jsem na svém vyúčtování začal vidět cifry, kterým jsem se nestačil divit. Okamžitě jsem volal na linku operátora a požádal o zrušení. Velmi ochotná paní mi službu zrušila s tím, že bohužel se to nedá udělat okamžitě, ale až od konce zúčtovacího období. Takže mi nezbylo než na konci měsíce znovu zaplatit za službu, kterou jsem téměř nevyužíval!!! Pro jistotu jsem si zrušil i všechny služby zdarma, za které bych nebyl normálně ochotný platit.

Byl jsem naštvaný, protože jsem měl smlouvu na 2 roky a operátor sice pěkně lákal, ale jen do podpisu smlouvy. V tu chvíli jsem přestal být zákazníkem, ale pouze zdrojem příjmů. Po těchto zážitcích jsem se pevně rozhodl odolat všem svodům a nabídkám, které mě budou v budoucnu předloženy a ukončím smlouvu hned jak to půjde.

Ukončení smlouvy

Informoval jsem se jak na to na zákaznické lince. Řekli mi, že až uplyne vázací doba mám zajít na pobočku a tam vyplnit patřičná lejstra. To jsem i udělal a milá slečna mě po krátkém přemlouvání a vyslechnutí všech mých důvodů propustila. Upozornila mě však na to, že existuje výpovědní lhůta a že do té doby musím být ještě zákazníkem T-Mobile. Souhlasil jsem smířen s tím, že ještě jedno vyúčtování budu muset zaplatit.

Potrestání zlobivého zákazníka

Čas uplynul a z paušálu se stala obyčejná předplacená karta a mé závazky tím skončily. No ale ne tak úplně…martýrium ještě neskončilo… Nastal totiž problém s poslední fakturou. Faktury jsem dostával elektronicky a do svého profilu na T-zones jsem se sice mohl přihlásit i nadále, ale již jen jako klient s předplacenou kartou. Po faktuře samozřejmě ani stopy. Usoudil jsem, že T-Mobile se o svých cca 250Kč umí dobře postarat a pošle mi fakturu. Nic stále nepřicházelo. Nikdo ani nevolal. Bylo mi to trochu divné, ale pustil jsem to z hlavy.

Po 3 měsících mi přeci jen někdo zavolal. Byla to mamina a rozrušeně mi vysvětlovala, že domů na mou adresu trvalého bydliště, přišla výzva k uhrazení dluhu od nějaké firmy. Tu firmu jsem neznal, ale na internetu jsem se dozvěděl, že je to firma na vymáhání dluhů, kterou si T-Mobile najímá! V dopise bylo psáno, že mám zavolat na uvedené telefonní číslo a začít situaci neprodleně řešit jinak se ocitnu v seznamu neplatičů. Což mimo jiné znamená přijít o možnost žádat si o hypotéku a vlastně jakýkoliv úvěr. Tohle mě opravdu dopálilo!

Volal jsem na uvedené číslo, kde se mnou jednali sice velice slušně, ale taky rázně. Pak si paní nalezla můj případ a podivila se, že se jedná o necelých 250Kč. Pak už se mnou mluvila o poznání vlídněji. Dala mi číslo na linku T-Mobile, kde si mě velice korektní operátorky chvilku přehazovali a nakonec mi poradily, že nejbezpečnější způsob, jak se vyhnout problémům je prostě zaplatit. Po dalším rozhovoru jsem jim vysvětlil, že zaplatím velmi rád jen, když budu znát specifické číslo faktury. To mi dohledali a poradili mi zajít na pobočku, kde celou věc dořeším zaplacením v hotovosti. Omluvily se mi za pochybení na straně T-Mobile.

S pocitem, že se vše dořeší a bude konečně klid jsem dorazil na pobočku. Zde jsem vysvětlil svou situaci opětovně. Mladý muž mě upozornil, že když budu chtít uhradit peníze na pobočce budu muset zaplatit 80Kč poplatek. To mě zase uvedlo do varu. „Proč bych měl já něco platit, když vy jako firma jste udělali chybu?“ Mladík mi vysvětlil, že je to tak nastavené a že on s tím nemůže nic udělat. Odmítl jsem zaplatit 80Kč s pocitem, že mě společnost trestá za to, že chci odejít. Řekl jsem si na pobočce své a poslal vše převodem.

Za čtyři dny jsem velice skepticky zvedl sluchátko, abych si ověřil že platba dorazila. Překvapeně jsem zjistil, že je vše v pořádku.

Nicméně za další týden mi dorazila nová obálka od vymahačské společnosti. Zde stálo, že jsem neuposlechl první výzvy a tak je toto druhá výzva. Obsah byl ještě méně příjemný než v předchozím případě. Znovu jsem zvedl sluchátko a znovu volal na uvedené číslo. Po dlouhých peripetiích jsem se dozvěděl, že T-Mobile jim nedal včas vědět o tom, že jsem zaplatil. A že je to teď už vlastně v pořádku. Tečka! U T-Mobile se může stát cokoliv!

Napsat komentář