Úryvek z přednášky Steve Jobse studentům Stanfordu

Nejsem právě velkým milovníkem firmy Apple a ani obdivovatelem Steve Jobse, ale také bych nezpochybňoval úspěchy, které firma či tento muž dokázali dosáhnout. Při čtení knihy „Jak myslí Steve Jobs“ od Leander Kahney mě však zaujal jeho pohled na život…

“Nikdo nechce zemřít. Dokonce ani ti, kdo se chtějí dostat do nebe, nechtějí umírat, aby toho dosáhli. A přece je smrt místem, kam směřujeme všichni. Ještě nikdo jí nunikl. A tak je to správné, protože Smrt je s velkou pravděpodobností tím nejlepším vynálezem Života. Je to v Životě hybná síla změny. Odklízí staré a uvolňuje cestu pro nové.

Právě teď jste tím novým vy, ale zanedlouho se postupně stanete tím starým a budete odklizeni. Omlouvám se, že jsem tak dramatický, ale taková je prostě pravda.

Máte omezený čas, tak ho nemarněte tím, že byste žili život někoho jiného. Nenechte se vehnat do pasti a nežijte podle výsledků úvah jiných lidí. Nedovolte, aby se váš vlastní vnitřní hlas utopil v hluku názorů ostatních. A co je nejdůležitější, mějte odvahu následovat své srdce a intuici. Ty už nějakým způsobem vědí, čím se opravdu chcete stát. Všechno ostatní je podružné.”