K „povodňové“ stokoruně si rodiče připlatí ještě dvacku za každé dítě…

Vážení přátelé,
opět si nemůžu odpustit reakci….

Tento článek mě tak nějak mluví z duše… tady přeci nejde o 20Kč/měsíčně tady jde o princip. Politika bez principů a ideí nemá žádný smysl…stejně tak iracionální daně a škrty bez koncepce.

Již tak společensky znevýhodněné rodiny jsou uráženy návrhem, který neříká nic jiného než:

Jsou povodně a tak ti co pracují „musí být solidární“ s oblastmi co jsou postižené. A ti z nich co mají děti musí být solidární více a to, každý podle toho kolik jich má…vždyť už jsou zvyklí se obětovat, tak nebudou tolik křičet ani nyní.

Na vynucenou solidaritu ze strany ČSSD jsem zvyklý, ale od tzv pravicové vlády jsem to nečekal…na druhou stranu zdanění hazardu dle Evropských „standardů“ může klidně počkat do roku 2012…na tzv. systémové a koncepční řešení.
Jistě těch pár korun nikoho z nás nezabije…i dočasné zvyšování přímých daní bych tak nějak zkousnul, ale opravdu nedokážu pochopit proč by měli být rodiny solidárnější než jiní.
Pokud přistoupím na zvýšení daní, pak těch nepřímých.  Neholedbaly se strany současné koalice tím, že nebudou člověka trestat za práci?
Pokud už by bylo tak zle, že by to nešlo bez zvýšení přímých daní, pak bych se určitě nevydával cestou většího zatížení rodin z dětmi, ale například sjednocením odpočitatelné položky na dítě a poplatníka na  člena rodiny. Řekněme, že by byla jedna odpočitatelná položka například ve výši 1700Kč.  To by bylo jasné a zřetelné prorodiné gesto… a nebylo by to také zjednodušením daňového systému?
V závěru si dovolím tvrdit, že žádná země nemá budoucnost bez dětí. Žádná země nemá budoucnost bez rodin, které mají čas na své děti, aby se jim mohli věnovat a dobře je vychovávat. Celospolečenská neúcta k rodině je zjevná i v chování státu ..tento signál je bohužel jedním z mnoha.
Mnohem rozumnějším řešením by bylo zamezit daňovým únikům v loteriích, hernách a na pohonných hmotách….až pak zvedat daně.  Ale zvyšovat  daně nestojí takové úsilí přemýšlet.