Slibujeme víc než si myslíte TOP09

Dobrý den,
před volbami jste slibovali, že nebudete zvyšovat přímé daně a zavádět daně nové. Ba naopak budete daňový systém zjednodušovat. Místo toho dnes ordinujete svým voličům snížení odpočitatelné položky na dítě a daňového poplatníka…ve jménu úspor. Místo zjednodušení daňového systému budete předepisovat novou daň na stavební spoření. Na druhou stranu zdanění hazardu ať už na úrovni heren či velkého molocha jako je sazka vás nechává poměrně klidnými.

Ale co vám mám ještě více  za zlé je neschopnost dohodnout se na koaliční úrovni, tak aby vaše vláda mohla mít důvěru nás občanů. Celkově na mě působíte, tak že jste nebyli připraveni přijmout zodpovědnost za tuto zemi. Kromě ad-hoc plošných škrtů (tedy kromě ponechání porodného nepracujícím spoluobčanům) působí celá koncepce chaoticky. Největší položkou rozpočtu jsou důchody a ty se přitom budou zvyšovat…náklady přes 14mld Kč. Naopak lidem v produktivním věku seberete peníze, aby měli ještě méně dětí než měli do teď.

Omezíte tak zadlužování země co se peněz týče, ale zadlužíte nás generačně co se do počtu poplatníků týče. Myslím si, že svojí politikou ohrožujete českou pravici a zapříčiníte vzestup pro starší občany líbivých Bohuslavů Sobotků a podobných pánů přerozdělovačů. Kteří přijdou zachraňovat rozezlený prostý lid.. Lidi se někdy chovají podobně jako ovce. Husák zvýšil sociální dávky a stoupla porodnost. Vy lidi vyděsíte někdy absurdními škrty a stoupne leda tak potratovost. A prosím napište mi zda opravdu věříte tomu, že v penzijním fondu si naspořím během produktivního věku dostatek na celou dobu penze (i když odhlédnu od možnosti krachu fondu a následné ztráty výnosů z vkladů…pak je tu ještě inflace)…pokud tu nebude dostatek daňových poplatníků, kteří na mě budou platit.

Nebo udělejte zázrak a zařiďte ať nemusím odvádět jako zaměstnanec téměř 50% peněz, které za mě zaplatí zaměstnavatel…pak mi zbude dostatek na kupování státního dluhu formou penzijního spoření.

S pozdravem Stanislav Šec <><