Volby do Evropského pralamentu

V posledním čase je politika pro mě zklamáním za zklamáním. Rétorika komunistů nalevo ať už těch oranžových a nebo červených mě straší. Vajíčka bohužel nejsou řešením a to ani na takto nebezpečný populismus a protichůdné sliby. Mrzí mě, že zneužívají důvěry starších ročníků k manipulaci líbivými slovy.

kducslRozhádanost KDU-ČSL o svou identitu a odklon od mně blízké středopravé konzervativní politiky, mě vysloveně trápí. Humanismus a příliš levicové smýšlení zelených je mi daleké. I když ochrana přírody je mi naopak velmi blízká. Pokud budu poprvé volit do parlamentu ODS tak jen proto, že  budu donucen Jiřím Paroubkem a znechucen vývojem ve své KDU-ČSL.  To na druhou stranu neznamená, že budu kvůli tomu z KDU utíkat. Bez lidí jako Vlastimil Tlustý anebo Václav Klaus se ODS rozhodla zamířit ke středu. Uvidím,  kam se KDU-ČSL vydá s novým vedením anebo co vlastně nabídne Miroslav Kalousek?

Nicméně máme před sebou volby do europarlamentu, které už vysloveně klepají na dveře (5.–6. června)  a ne volby do Poslanecké sněmovny ČR.  Tam si myslím, že stojí za to podpořit kandidáty KDU-ČSL Roithovou a Březinu a ne proto, že jsou hodní a křesťané. To samozřejmě jsou..:-)  Ale hlavně nám dokázali, že jsou pracovití a schopní. Byla by škoda je potrestat za práci jejich stranických špiček. Navíc Jan Březina se pokusil svou kandidaturou na předsedu v posledních vnitrostranických volbách  změnit směřování strany doprava od středu. No  a nevyšlo to.

Důvodů proč je budu volit je více. V první řadě mě oslovila dlouhodobá snaha ochránit děti před nebezpečnými zákoutími internetu, viz. projekt Budulínek a snaha o renezanci rodiny.  Pak konzervativní politika ve smyslu ochrany tradičních hodnot.  Další argumenty jsou pak níže ve videu.

Další videa je možné zhlédnout zde.

Oficiální letáček  ke stažení zde.