Úryvek z přednášky Steve Jobse studentům Stanfordu

Nejsem právě velkým milovníkem firmy Apple a ani obdivovatelem Steve Jobse, ale také bych nezpochybňoval úspěchy, které firma či tento muž dokázali dosáhnout. Při čtení knihy „Jak myslí Steve Jobs“ od Leander Kahney mě však zaujal jeho pohled na život…

“Nikdo nechce zemřít. Dokonce ani ti, kdo se chtějí dostat do nebe, nechtějí umírat, aby toho dosáhli. A přece je smrt místem, kam směřujeme všichni. Ještě nikdo jí nunikl. A tak je to správné, protože Smrt je s velkou pravděpodobností tím nejlepším vynálezem Života. Je to v Životě hybná síla změny. Odklízí staré a uvolňuje cestu pro nové.

Právě teď jste tím novým vy, ale zanedlouho se postupně stanete tím starým a budete odklizeni. Omlouvám se, že jsem tak dramatický, ale taková je prostě pravda.

Máte omezený čas, tak ho nemarněte tím, že byste žili život někoho jiného. Nenechte se vehnat do pasti a nežijte podle výsledků úvah jiných lidí. Nedovolte, aby se váš vlastní vnitřní hlas utopil v hluku názorů ostatních. A co je nejdůležitější, mějte odvahu následovat své srdce a intuici. Ty už nějakým způsobem vědí, čím se opravdu chcete stát. Všechno ostatní je podružné.”

Zázrak

Tento týden v pondělí se stal pro mě obrovský zázrak!!! Přes tuhý závěrečný boj se semestrálkami, chybějícími zkouškami a  s žádostí o prodloužení termínu na odevzdání indexu a dalších podobných peripetií, jsem s Boží pomocí zvítězil… už pár dní jsem Ing. Stanislav Šec.

Necítím se být lepším člověkem, ale hodně jsem se toho naučil o tom, že se nemáme vzdávat. Je potřeba vydržet  i když Goliáš je větší než my a zem se chvěje při každém jeho kroku. I když je těch Goliášů tisíce, tak při nás je Ten který Je…

Pokud nemůžeš a kolena se ti již podlamují je právě ten čas příhodný..je právě čas spásy.

Volby do Evropského pralamentu

V posledním čase je politika pro mě zklamáním za zklamáním. Rétorika komunistů nalevo ať už těch oranžových a nebo červených mě straší. Vajíčka bohužel nejsou řešením a to ani na takto nebezpečný populismus a protichůdné sliby. Mrzí mě, že zneužívají důvěry starších ročníků k manipulaci líbivými slovy.

kducslRozhádanost KDU-ČSL o svou identitu a odklon od mně blízké středopravé konzervativní politiky, mě vysloveně trápí. Humanismus a příliš levicové smýšlení zelených je mi daleké. I když ochrana přírody je mi naopak velmi blízká. Pokud budu poprvé volit do parlamentu ODS tak jen proto, že  budu donucen Jiřím Paroubkem a znechucen vývojem ve své KDU-ČSL.  To na druhou stranu neznamená, že budu kvůli tomu z KDU utíkat. Bez lidí jako Vlastimil Tlustý anebo Václav Klaus se ODS rozhodla zamířit ke středu. Uvidím,  kam se KDU-ČSL vydá s novým vedením anebo co vlastně nabídne Miroslav Kalousek?

Nicméně máme před sebou volby do europarlamentu, které už vysloveně klepají na dveře (5.–6. června)  a ne volby do Poslanecké sněmovny ČR.  Tam si myslím, že stojí za to podpořit kandidáty KDU-ČSL Roithovou a Březinu a ne proto, že jsou hodní a křesťané. To samozřejmě jsou..:-)  Ale hlavně nám dokázali, že jsou pracovití a schopní. Byla by škoda je potrestat za práci jejich stranických špiček. Navíc Jan Březina se pokusil svou kandidaturou na předsedu v posledních vnitrostranických volbách  změnit směřování strany doprava od středu. No  a nevyšlo to.

Důvodů proč je budu volit je více. V první řadě mě oslovila dlouhodobá snaha ochránit děti před nebezpečnými zákoutími internetu, viz. projekt Budulínek a snaha o renezanci rodiny.  Pak konzervativní politika ve smyslu ochrany tradičních hodnot.  Další argumenty jsou pak níže ve videu.

Další videa je možné zhlédnout zde.

Oficiální letáček  ke stažení zde.